کد مطلب: 250639
درپي حادثه سقوط هواپيماي ترکيه‌اي در ارتفاعات هلن صورت گرفت
نامه نماينده ولي‌فقيه در چهارمحال و بختياري محضر رهبر معظم انقلاب اسلامي
تاریخ انتشار : 1396/12/23
نمایش : 115
به دنبال سقوط يک فروند جت شخصي ترکيه‌ايي در ارتفاعات هلن چهارمحال و بختياري، نماينده ولي‌فقيه در استان نامه‌اي محضر مقام معظم رهبري ارسال کرد.
به گزارش کلار، به دنبال سقوط يک فروند جت شخصي ترکيه‌ايي در ارتفاعات هلن چهارمحال و بختياري، نماينده ولي‌فقيه در استان نامه‌اي محضر مقام معظم رهبري ارسال کرد که متن آن به شرح زير است:

بسم الله الرحمن الرحيم

محضر نوراني و عظيم الشأن مرجع عاليقدر و قائد حکيم انقلاب اسلامي حضرت آية الله العظمي الامام خامنه‌اي دامت برکاته

سلام عليکم

اين روزها در استان چهارمحال‌ و بختياري شاهد حادثه ناگوار سقوط هواپيماي ترکيه‌اي در قله هلن شهرستان کيار بوديم؛ ضمن ابراز تأسف از وقوع حوادثي اينچنين، آنچه بسيار بسيار مهم است و متأسفانه کمتر مورد توجه قرار مي‌گيرد فرهنگ انساني ايماني ايرانيان و استان اخلاق‌محور چهارمحال‌ و بختياري است. فرهنگي که انسان هاي نوع‌دوست را وا مي‌دارد تا فارغ از هر گونه نگاه ملّي و قومي و مذهبي کمر به خدمت بسته و هر فرياد امدادطلب را پاسخگو بوده و خود را با انواع چالش ها و سختي ها مواجه کند و فريادرس همنوع باشد.

مردان غيرتمند محلّي در اين حادثه همين که مشاهده کردند بالاي قله بسيار مرتفع و سخت‌گذر، واقعه‌اي روي داده و نياز به کمک دارند خود را شبانه و با حدّاقل امکانات به کوه زده و اين مسير پرخطر و صعب‌العبور را طي نموده و در اوّلين ساعات حادثه به محل مي‌رسند و ضمن خاموش نمودن آتش از بسياري ضايعات جلوگيري مي‌نمايند و مانع سوختن کامل اجساد در آتش مي‌شوند و بعد از آن با فاصله کوتاهي نيروهاي بسيجي، امدادي و انتظامي استان خود را به محل حادثه رسانده و انجام وظيفه مي‌نمايند و ظرف کمتر از ۱۵ ساعت همه کارهاي لازم انجام شده و کار خاتمه مي‌يابد؛ کاري که ترک ها و امدادگران بين المللي آماده شده بودند تا کمک رسان باشند بدون کمک آن‌ها و حتي بدون کمک توانمندان کشور و فقط با کمک درون استاني آن هم استاني کوچک از کشور قهرمان ايران به صورت تحسين برانگيز عملياتي شد و خاتمه کار اعلام گرديد.

اينجانب بعنوان خادمي کوچک در اين استان دلاورخيز به مردان و زنانِ اينچنين برخود مي‌بالم و از اين مردان غيور و تلاشگر در منطقه عميقاً تشکر مي‌کنم و به همه نيروهاي امدادي و انتظامي و بسيجي خدا قوت مي‌گويم و از رسانه‌ها مي‌خواهم که اين ارزشهاي والاي ايراني مسلمان را به رخ جهانيان بکشند، جهاني که بسياري از سردمداران آن در توحّش و در قتل و غارت و خون‌ريزي از همنوعان خود بر يکديگر سبقت مي‌گيرند و مست قدرت و زر و زيور خود هستند بايد بفهمند که انقلاب اسلامي ايران پرورش دهنده انسان هاي والا و قهرمانان برجسته در ارزشهاي انساني است؛ در پرتو انقلاب اسلامي و تعاليم ناب اسلام است که نوع‌دوستي فارغ از هر گونه مليت و نژاد و فارغ از هرگونه رنگ و مذهب برجسته شده و پاسخگوئي به نداي مظلومان و ستم ديدگان و گرفتاران را وظيفه ديني و اخلاقي دانسته و عدم پاسخ را خروج از اسلام مي‌شمارد.

جاي تأسف است که فضاهاي مجازي و رسانه‌هاي ما اين ارزش ها را برجسته نمي‌کنند و از کنار قهرماني هاي راستين همچون فداکاران دورک اناري شهرستان کيار عبور مي‌کنند و آن را بعنوان دست آورد عظيم اسلام عزيز و انقلاب اسلامي طرح نمي‌کنند!!

عزت و عظمت انقلاب اسلامي و اعتلاي کلمة الله و سربلندي ايران و ايراني و بالندگي پرچم پرافتخار جمهوري اسلامي را در پرتو رهنمودهاي سراسر حکمت حضرتعالي از خداي متعال مسألت دارم. ظِلّکم مستدام

نماينده ولي فقيه در استان چهارمحال و بختياري و امام جمعه شهرکرد
محمدعلي نکونام
۲۳/اسفند/۹۶

انتهاي پيام/
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
یادداشت
همراه با شهدا