سلامتيسم نوشت: گاهي اوقات همه ما اشتباهاتي در مورد پوست‌مان مي‌کنيم. از خوابيدن با آرايش گرفته تا نخوردن آب کافي و استفاده نکردن از کرم دور چشم، گاهي به پوستمان خيانت مي‌کنيم. اما اشتباهات بزرگ‌تري هم وجود دارند:

۱. مراقبت بيش از حد از پوست

به گفته متخصصان پوست و مو، ۵۰ درصد از مراجعه‌کنندگان به کلينيک‌ها، به دليل استفاده بيش از حد از مواد مراقبتي پوستي، pH اسيدي پوست‌شان را نامتعادل کرده‌اند. امروزه، تبليغات در زمينه محصولات آرايشي و بهداشتي به قدري افزايش يافته است که همه براي خودشان متخصص پوست شده‌اند به ويژه با وجود صفحه‌هاي اجتماعي که براي کسب درآمد و تبليغات توصيه‌هاي مراقبتي پوست و مو مي‌کنند. متاسفانه برخي از مراجعه‌کنندگان در سنين ۲۰ يا ۳۰ سالگي هستند که به دليل تغيير دائم مواد مراقبتي پوستي، پوستشان خراب شده است. متخصصان توصيه مي‌کنند يک روش درماني يا مراقبتي از پوس‌تتان پيدا کنيد و همان را ادامه بدهيد به علاوه ‌زياده‌روي نکنيد. هر محصولي حداقل ۶ هفته به زمان احتياج دارد تا اثر بگذارد. 

۲. مراقبت‌هاي پوستي نامناسب با سن

شکي نيست که با بالا رفتن سن، پوست تغيير مي‌کند. محصولات مراقبت از پوست در سن ۴۰ سالگي هرگز براي افراد ۲۰ ساله توصيه نمي‌شود. چندين سال است که انتظار افراد از زيبايي پوست به بالاترين حد خود رسيده است و به ويژه زنان، هرکاري انجام مي‌دهند تا پوستي سالم و زيبا داشته باشند. اما بايد اين را درنظر گرفت که شما هرچقدر هم که در سن ۲۰ سالگي مراقب پوست‌تان باشيد، باز هم به دليل سن‌تان ممکن است جوش بزنيد. بنابراين نياز به اين همه استفاده از محصولات و داروهاي ضدجوش نيست. در ۳۰ سالگي کم‌کم متوجه افزايش سن پوست مي‌شويم و در ۴۰ سالگي با چروک‌ها و لکه‌هاي بيشتري روبه‌رو مي‌شويم. اين دوران زمان استفاده از کرم‌هاي ليفتينگ و ضدچروک خواهد بود نه سن ۲۰ سالگي. 

۳. سبک زندگي اشتباه 

فقط متوسل شدن به مراقبت‌هاي پوستي نمي‌تواند جبران سبک زندگي اشتباه را بکند. اگر مي‌خواهيد از سن ۲۰ سالگي مراقب پوست‌تان باشيد، سبک زندگي‌تان را اصلاح کنيد. ۴ فاکتور اساسي در سبک زندگي که به پوست آسيب مي‌رسانند عبارت‌اند از: قرار گرفتن در معرض اشعه  UV، سيگار کشيدن، زندگي در شهرهاي آلوده و استرس مزمن. اين فاکتورها اگر با خواب ناکافي و تغذيه نامناسب نيز همراه شوند، شايد نتوان ديگر اثرات آن را جبران کرد.

۴. عدم استفاده از درمان‌هاي پوستي

هرچه سن‌مان بالاتر مي‌رود بيشتر به درمان‌هاي پوستي احتياج پيدا مي‌کنيم. پاکسازي مرتب پوست و آبرساني به آن، بسيار مفيد است. ميکرونيدلينگ به همراه آب‌رساني با هيالورونيک اسيد و آنتي‌اکسيدان، در حفظ جواني پوست معجزه مي‌کند. نکته کليدي اين است که اگر اين رژيم پوستي را انتخاب مي‌کنيد فقط به آن پايبند باشيد و به صورت دوره‌اي و توسط يک متخصص پوست انجام دهيد.

انتهاي پيام/540 ک